Wykończenie mieszkania od dewelopera krok po kroku

deweloper.dpimalachit.pl
2019-12-12

Zakup mieszkania prosto od dewelopera jest doskonałym rozwiązaniem dla osób nielubiących kompromisów w kwestii wykończenia wnętrz. „Surowy” stan mieszkania deweloperskiego daje możliwość dostosowania pomieszczeń do swoich potrzeb i swobodnego aranżowania przestrzeni. Jednakże konieczne w tym przypadku jest dobre zaplanowanie prac wykończeniowych – dowiedz się, jak zrobić to krok po kroku, aby niczego nie pominąć. 

Pierwsze przeróbki i przygotowanie do dalszej pracy

Pierwszym działaniem, jakie należy podjąć w przypadku wykańczania mieszkania od dewelopera, są wszelkiego rodzaju przeróbki, jeśli takie chcemy oczywiście wykonać. Dotyczy to np. instalacji elektrycznej, wodnej. Na późniejszych etapach takie zmiany będą już bardzo czaso- i pracochłonne, a także będą się wiązały z możliwością zniszczenia. W następnej kolejności zabieramy się za przygotowanie ścian pod dalsze prace, np. szpachlowanie – dokładny zakres prac będzie zależał od standardu wykończenia oferowanego przez konkretnego dewelopera, czyli stanu mieszkania, jaki otrzymamy.

Podłogi, ściany, drzwi

Po początkowych przygotowaniach, przechodzimy do kolejnych działań, tym razem związanych już z konkretnymi elementami wykończenia wnętrz. Krok kolejny to podłogi – wyłożenie paneli, drewna podłogowego lub płytek. W następnej kolejności przechodzimy do malowania ścian lub tapetowania oraz montażu elementów takich jak sanitariaty w łazience czy meble w zabudowie i sprzęty kuchenne. Czasem dobrym rozwiązaniem jest zamontowanie drzwi po malowaniu (wówczas unikniemy konieczności ich oklejania i ryzyka zabrudzenia farbą), jednak z drugiej strony obecność drzwi może zapobiec przedostawania się kurzu i brudu do skończonych już pomieszczeń – dlatego też wybór należy tu do nas samych. Dopiero na sam koniec nadchodzi dobry czas na założenie oświetlenia oraz elementów dekoracji.

 

Wróć do listy wpisów