Mieszkania z ogródkiem - namiastka własnego domu

deweloper.dpimalachit.pl
2019-09-12

Wolnostojący dom to niewątpliwie marzenie wielu osób. Niestety, z oczywistych względów nie każdy może sobie na niego pozwolić, co wymusza szukanie alternatywnych rozwiązań. Jedną z takich opcji jest mieszkanie z ogródkiem - takie udogodnienie oferują niektóre lokale na parterze. 

Wzrasta tym samym zainteresowanie ofertą mieszkań deweloperskich. Jakie są wady, a jakie zalety takiego rozwiązania? Czy w realiach dużych polskich miast jest to propozycja warta uwagi, czy tylko zbędny luksus?

Lokale na parterze a podejście deweloperów

Mieszkania na parterze z dostępem do ogródka cieszą się coraz większa popularnością zarówno wśród deweloperów, jak i potencjalnych klientów, którzy coraz chętniej rozważają ich zakup. Z czego to wynika? Przede wszystkim z faktu, że takie lokale poprawiają nierzadko bardzo złą opinię o mieszkaniach znajdujących się na najniższych kondygnacjach budynków. Brak uznania wynika m.in. z kilku czynników:

  • trudności w utrzymaniu
  • mniejszego komfortu wynikającego m.in. z hałasów dochodzących z zewnątrz
  • mniejszego poczucia bezpieczeństwa

Obecnie jednak mieszkania na parterze jawią się jako atrakcyjna oferta dla przyszłych mieszkańców, głównie ze względu na poprawę standardów bezpieczeństwa (m.in. poprzez montaż drzwi antywłamaniowych) oraz dodatki pokroju ogrodzonej działki pod oknem.

Wady i zalety mieszkań z ogródkiem

Podstawową zaletą takiego ogródka są oczywiście ogólne koszty jego utrzymania, niewspółmiernie mniejsze w porównaniu do wydatków, z jakimi trzeba się liczyć w przypadku pielęgnacji dużego przydomowego ogrodu. Co ważne, usuwanie wszelkich awarii oraz niedogodności z tym związanych leży w gestii administracji budynku. Lokal z własnym ogródkiem to również doskonałe połączenie wygodnej lokalizacji w mieście z dostępem do prywatnej strefy zieleni, którą można wykorzystać na wiele różnych sposobów.

Wadą tego typu rozwiązań jest przede wszystkim konieczność wygospodarowania czasu wolnego na prace związane z pielęgnacją ogrodu. Problem ten jednak znika, gdy postanowimy skorzystać z usług ogrodniczych - na szczęście ich ceny wcale nie są wygórowane.  

Wróć do listy wpisów