Małe mieszkanie pod Wrocławiem za gotówkę czy duże w centrum miasta na kredyt? Na co się zdecydować?

deweloper.dpimalachit.pl
2019-10-15

Nabycie mieszkania na kredyt w centrum dużego miasta paradoksalnie nie musi wiązać się z niezależnością. Zwłaszcza dziś, kiedy rynek pracy nie gwarantuje stabilizacji, a w związku z tym, możliwości kredytowe mogą zmieniać się z dnia na dzień. Kredyt wiąże się z wieloletnimi zobowiązaniami oraz ryzykiem, nie wspominając o tym, że na rynku nieruchomości mieszkań w dużych miastach widać tendencję wzrastania cen z metr kwadratowy lokalu. 

Małe mieszkanie sposobem na niezależność

Małe mieszkanie położone w niedalekiej odległości od Wrocławia będzie odpowiednim rozwiązaniem w razie większego zastrzyku gotówki. Pozwoli ono zachować dostęp do dużej aglomeracji, która zapewnia perspektywy edukacyjne, oraz zawodowe, ale z drugiej strony możliwość złapania oddechu i odpoczynku od szybkiego tempa życia, które oferuje. 

Mieszkanie na własność, a nie na kredyt, daje również poczucie niezależności, zwłaszcza osobom, które mają niewielką rodzinę. Spłacanie go nie zajmuje już kilkunastu lat życia i od razu można cieszyć się własnym kątem. Mieszkania deweloperskie są również chętnie kupowane, co jest idealnym rozwiązaniem w momencie powiększenia się rodziny. Mieszkanie nabyte na kredyt o wiele trudniej jest wystawić na sprzedaż. 

Zalety mieszkania w okolicach Wrocławia

Wrocław posiada otwarty i rozbudowany rynek pracy, ale także dużą liczbę uczelni i szkół, dzięki czemu kupno mieszkania niedaleko jest dobrą inwestycją w rozwój rodziny. Mieszkania w okolicach Wrocławia posiadają nie tylko dobrą infrastrukturę komunikacyjną, ale także place zabaw dla dzieci, tereny zielone, parkingi oraz miejsca postojowe, dzięki czemu komfort zamieszkiwania nie różni się od tego, którym charakteryzują się duże miasta. Ze względu na mniejszy stopień zanieczyszczeń oraz hałasu może on być nawet większy.

Wróć do listy wpisów