Dlaczego warto zainwestować w tanie mieszkanie pod Wrocławiem?

deweloper.dpimalachit.pl
2020-01-16

Wrocław to niezwykle atrakcyjne miasto. Dobre uczelnie, ciekawe wydarzenia i niezwykły klimat – to najczęstsze czynniki przyciągające tłumy turystów. Nic dziwnego, że coraz więcej ludzi decyduje się przeprowadzić do tego miasta. Może warto jednak zastanowić się, czy nie lepiej zainwestować w mieszkanie na obrzeżach Wrocławia? To doskonała propozycja nie tylko ze względów finansowych.

Zalety kupna mieszkania pod Wrocławiem

 Mieszkania w centrum Wrocławia przyciągają swoją dostępnością oraz bliskością do każdej atrakcji turystycznej. Mimo to, mieszkańcy coraz częściej przeprowadzają się poza miasto. Niegdyś główną przyczyną takiego stanu rzeczy były ceny mieszkań. Za lokum w centrum Wrocławia trzeba zapłacić nawet 8 tys. złotych za metr kwadratowy. Obrzeża stolicy Dolnego Śląska są jednak zdecydowanie tańsze. Ceny za mieszkanie pod Wrocławiem oscylują w granicach 5,5 tys. złotych za metr kwadratowy. To spora oszczędność, biorąc pod uwagę atrakcyjność lokalizacji. Mieszkańców wielkich miast na peryferia przyciągają także względy ekologiczne. Zdrowe powietrze i bliskość przyrody – tego nie ma w dużych aglomeracjach miejskich. Dodatkowym czynnikiem przemawiającym za kupnem mieszkania na peryferiach Wrocławia jest doskonale zaplanowana sieć komunikacji miejskiej. Duża ilość połączeń sprawia, że problem odległości praktycznie nie istnieje. 

 

Mieszkania deweloperskie pod Wrocławiem

Decydując się na kupno mieszkania na obrzeżach Wrocławia, warto jest sprawdzić oferty deweloperów. Zwykle lokale w nowym budownictwie okazują się o wiele lepszym wyborem. Mieszkania deweloperskie można urządzić samemu, a inwestycja w nie na pewno się zwróci. To doskonała propozycja zwłaszcza dla młodych osób.

Wróć do listy wpisów