Deweloperski standard wykończenia. Co to właściwie oznacza?

deweloper.dpimalachit.pl
2019-02-16

Samodzielne wykończenie mieszkania do stanu deweloperskiego to przedsięwzięcie, które wymaga nie tylko sporo środków finansowych, ale również czasu i energii. Warto więc dokładnie przeanalizować, co deweloper jest w stanie zapewnić nam w podstawowym standardzie. Jedną z możliwością, na którą możemy zdecydować się w przypadku nowych mieszkań, jest standard deweloperski. W standardzie deweloperskim dostępne są mieszkania na sprzedaż w Dobrzykowicach pod Wrocławiem.

Mieszkanie w standardzie deweloperskim. Czego można się

spodziewać?


Standard deweloperski to określenie opisujące lokal, który jest przystosowane do samodzielnego wykończenia przez kupującego. W takim mieszkaniu znajduje się wylewka betonowa na podłodze, tynki na ścianach i drzwi wejściowe, pozostałe prace wykończeniowe muszą być wykonane bezpośrednio przez właściciela lokalu. Całkowicie wykończone są jednak części wspólne budynku wielorodzinnego, czyli klatki schodowe, komórki lokatorskie, garaże itp.

W mieszkaniu wykończonym w standardzie deweloperskim znajdują się drzwi zewnętrzne oraz okna, a także wewnętrzne parapety i rolety antywłamaniowe na parter. Są też rozprowadzone wszystkie instalacje, zamontowane grzejniki (lub ogrzewanie podłogowe), ściany są przygotowane do pomalowania, a na posadzkach można kłaść podłogi.


Zakup mieszkania w standardzie deweloperskim. Na co zwracać

uwagę?


Osoby planujące zakup mieszkania powinny zwrócić uwagę nie tylko na lokalizację i cenę, ale również i standard oddawanego lokalu. Warto pozyskać niezbędne informacje zarówno na temat zakresu wykończenia wewnątrz, jak i osiedlowej infrastruktury. To dwa bardzo ważne czynniki, które w dużej mierze wpływają na ogólny koszt inwestycji.

Przyszły właściciel lokalu powinien zgromadzić jak najwięcej danych na temat mieszkania, które planuje nabyć. Nawet jeśli nie masz możliwości zobaczenia standardu wykończenia, ponieważ mieszkanie nie jest jeszcze zbudowane, powinieneś postarać się o uzyskanie szczegółowego spisu materiałów, które zostaną wykorzystane do wykończenia. Najczęściej tego typu informacje można uzyskać już na etapie umowy przedwstępnej lub umowy o wybudowanie i sprzedaż lokalu mieszkalnego, którą podpisuje się z deweloperem.

Wróć do listy wpisów