DPI Malachit Osiedle Sami Swoi Dobrzykowice

Na co zwrócić uwagę przy zakupie nowego mieszkania?

2020-03-26 Karolina

Niezależnie od tego, czy kupno nowego mieszkania dotyczy rynku wtórnego, czy stanu deweloperskiego, istnieje zestaw spraw, które trzeba wziąć pod uwagę i rozważyć przed dokonaniem inwestycji. To najprawdopodobniej największy wydatek w życiu, dlatego warto go dobrze przemyśleć. W końcu poza wartością mieszkania jest jeszcze wiele innych kosztów, które ponosi kupujący. Jak się do tego przygotować? O czym pamiętać, przeglądając oferty?

Czytaj dalej...
nowe mieszkanie

Mieszkanie od dewelopera czy z drugiej ręki? Wady i zalety obu rozwiązań

2020-02-14 deweloper.dpimalachit.pl

Kupno mieszkania jest dla wielu ludzi najważniejszą inwestycją w życiu, nie tylko dlatego, że mają przysłowiowy własny kąt, ale również dlatego, że sporo ludzi na ten cel zaciąga gigantyczne kredyty, które będą spłacać przez całe życie. Nic zatem dziwnego, że spora część inwestorów zastanawia się nad tym, czy wybrać mieszkanie z rynku wtórnego, czy wprost od dewelopera. Jakie są wady i zalety poszczególnych rozwiązań?

Czytaj dalej...
inwestycja w mieszkanie

Dlaczego warto zainwestować w tanie mieszkanie pod Wrocławiem?

2020-01-16 deweloper.dpimalachit.pl

Wrocław to niezwykle atrakcyjne miasto. Dobre uczelnie, ciekawe wydarzenia i niezwykły klimat – to najczęstsze czynniki przyciągające tłumy turystów. Nic dziwnego, że coraz więcej ludzi decyduje się przeprowadzić do tego miasta. Może warto jednak zastanowić się, czy nie lepiej zainwestować w mieszkanie na obrzeżach Wrocławia? To doskonała propozycja nie tylko ze względów finansowych.

Czytaj dalej...
wykończenie mieszkania

Wykończenie mieszkania od dewelopera krok po kroku

2019-12-12 deweloper.dpimalachit.pl

Zakup mieszkania prosto od dewelopera jest doskonałym rozwiązaniem dla osób nielubiących kompromisów w kwestii wykończenia wnętrz. „Surowy” stan mieszkania deweloperskiego daje możliwość dostosowania pomieszczeń do swoich potrzeb i swobodnego aranżowania przestrzeni. Jednakże konieczne w tym przypadku jest dobre zaplanowanie prac wykończeniowych – dowiedz się, jak zrobić to krok po kroku, aby niczego nie pominąć. 

Czytaj dalej...
mieszkania za miastem

Nowe budownictwo w Dobrzykowicach - zalety mieszkania za miastem

2019-11-16 deweloper.dpimalachit.pl

Mieszkanie w mieście często kusi wieloma wydarzeniami kulturalnymi, bogatym życiem nocnym, wieloma restauracjami i miejscami związanymi z bogactwem kulturowym - dosłownie na wyciągnięcie ręki. Jednak, czy w rzeczywistości mieszkanie w mieście jest lepsze niż mieszkanie poza nim na peryferiach, czy przedmieściach? Drugie rozwiązanie może być naprawdę korzystne, jeżeli weźmie się pod uwagę kilka czynników. Co może powodować, że mieszkanie poza miastem jest lepsze?

Czytaj dalej...
kupno mieszkania

Małe mieszkanie pod Wrocławiem za gotówkę czy duże w centrum miasta na kredyt? Na co się zdecydować?

2019-10-15 deweloper.dpimalachit.pl

Nabycie mieszkania na kredyt w centrum dużego miasta paradoksalnie nie musi wiązać się z niezależnością. Zwłaszcza dziś, kiedy rynek pracy nie gwarantuje stabilizacji, a w związku z tym, możliwości kredytowe mogą zmieniać się z dnia na dzień. Kredyt wiąże się z wieloletnimi zobowiązaniami oraz ryzykiem, nie wspominając o tym, że na rynku nieruchomości mieszkań w dużych miastach widać tendencję wzrastania cen z metr kwadratowy lokalu. 

Czytaj dalej...
mieszkanie z ogrodem

Mieszkania z ogródkiem - namiastka własnego domu

2019-09-12 deweloper.dpimalachit.pl

Wolnostojący dom to niewątpliwie marzenie wielu osób. Niestety, z oczywistych względów nie każdy może sobie na niego pozwolić, co wymusza szukanie alternatywnych rozwiązań. Jedną z takich opcji jest mieszkanie z ogródkiem - takie udogodnienie oferują niektóre lokale na parterze. 

Czytaj dalej...
mieszkanie blisko Wrocławia

Zalety mieszkania blisko Wrocławia

2019-07-15 deweloper.dpimalachit.pl

Wrocław jest jednym z najstarszych i najpiękniejszych miast w Polsce, które charakteryzuje się ogromną ilością zabytków utrzymanych w różnych stylach architektonicznych. Stanowi ono miejsce o bogatej przeszłości i istotne dla historii tego kraju. Jest to miasto posiadające infrastrukturę pozwalającą na szybkie przemieszczanie się oraz urokliwe ze względu na niezwykłą liczbę poniemieckich mostów oraz kładek, których liczba przekracza setkę.

Czytaj dalej...
deweloperski standard wykończenia

Deweloperski standard wykończenia. Co to właściwie oznacza?

2019-02-16 deweloper.dpimalachit.pl

Samodzielne wykończenie mieszkania do stanu deweloperskiego to przedsięwzięcie, które wymaga nie tylko sporo środków finansowych, ale również czasu i energii. Warto więc dokładnie przeanalizować, co deweloper jest w stanie zapewnić nam w podstawowym standardzie. Jedną z możliwością, na którą możemy zdecydować się w przypadku nowych mieszkań, jest standard deweloperski. W standardzie deweloperskim dostępne są mieszkania na sprzedaż w Dobrzykowicach pod Wrocławiem.

Czytaj dalej...