Mieszkanie na parterze

Mieszkanie na parterze. Dlaczego i kiedy warto się na nie zdecydować?

Decydując się na zakup lokalu w budynku w zabudowie wielorodzinnej, należy podjąć decyzję dotyczącą kondygnacji, na której będzie znajdować się nasze przyszłe mieszkanie. To kwestia równie ważna co metraż, lokalizacja czy liczba pokoi. Wpływa nie tylko na komfort mieszkania, ale i na cenę nieruchomości.

Mieszkanie na parterze też ma wiele zalet

Wiele osób od razu odrzuca opcję mieszkania na parterze ze względu na wiele negatywnych opinii na temat lokali znajdujących się na najniższych kondygnacjach. Zła sława parteru, która bezpośrednio związana jest z tzw. starym budownictwem, w zdecydowanej większości nowoczesnej zabudowy wielorodzinnej nie ma swojego uzasadnienia. Sugestie, że mieszkania na parterze nie zapewniają prywatności, są zimne, głośne i nie zapewniają mieszkańcom bezpieczeństwa, to obraz przerysowany i nieaktualny. We współczesnych obiektach mieszkalnych lokale parterowe zapewniają podobny standard do mieszkania na wyższych kondygnacjach.

Zanim odrzucimy opcję mieszkania na parterze, warto spojrzeć na nie z perspektywy licznych zalet, które z całą pewnością wielu osobom przypadną do gustu. Najniższe kondygnacje są szczególnie rekomendowane dla osób starszych, niepełnosprawnych lub z ograniczoną sprawnością ruchową, a także dla rodzin z dziećmi. Lokum na najniższym piętrze to zdecydowana wygoda na co dzień, gdyż nie trzeba pokonywać wielu schodów lub tracić czasu na oczekiwanie na windę. Bardzo często mieszkania parterowe mają dostęp do prywatnego ogrodu. Dodatkowo bardzo często mieszkania na najniższym poziomie są dostępne w atrakcyjnych cenach, co również zaliczyć należy do niewątpliwych zalet takiej inwestycji. We współczesnych budynkach lokale na parterze są projektowane i wykonywane w taki sposób, aby zapewniały mieszkańcom maksymalny poziom komfortu, intymności i bezpieczeństwa.

Mieszkanie na parterze z ogródkiem

Deweloper D.P.I. MALACHIT oferuje komfortowe mieszkania z ogródkiem w okolicach Wrocławia, które znajdują się właśnie na najniższych kondygnacjach. To doskonała propozycja dla tych, którzy chcieliby mieć do dyspozycji przydomową przestrzeń zieleni do uprawy roślin lub rodzinnego odpoczynku na świeżym powietrzu. Budynki w zabudowie mieszkalnej znajdują się na spokojnym, kameralnym osiedlu, które jest doskonale skomunikowane z centrum miasta. Jest to najlepsza opcja dla osób, które z jednej strony chcą mieć możliwość bezproblemowego i szybkiego dojazdu do Wrocławia, z drugiej strony marzą o spokoju i ucieczce od miejskiego zgiełku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *