nowe budownictwo

Korzyści z zakupu mieszkania w tzw. nowym budownictwie

Osoby, które planują zakup nowego mieszkania, muszą podjąć wiele kluczowych decyzji. Jedną z nich jest wybór pomiędzy lokalami nowymi a tymi pochodzącymi z rynku wtórnego. W tym artykule podpowiemy, jakie główne korzyści płyną z zakupu mieszkania od dewelopera.

Przewaga nowego nad starym, czyli zalety mieszkań z rynku pierwotnego

Nowo powstające mieszkania w zabudowie wielorodzinnej tworzone są w oparciu o nowoczesne rozwiązania technologiczne oraz z zastosowaniem najnowszych materiałów budowlanych i wykończeniowych. To w dużej mierze wpływa na trwałość i niezawodność budynków, ale również przekłada się na komfort ich użytkowania. Współcześnie tworzy się mieszkania o bardzo funkcjonalnym rozkładzie, który jest łatwy do zaaranżowania i przystosowania do indywidualnych oczekiwań przyszłych właścicieli.

Większość nowych mieszkań dostępnych jest w tzw. stanie deweloperskim, co oznacza, że można je dowolnie wykończyć zgodnie z własnymi potrzebami. Dodatkowym atutem nowego budownictwa jest nowoczesna infrastruktura otoczenia. Deweloperzy coraz częściej zabiegają również o to, aby tworzyć rozbudowane osiedla zapewniające mieszkańcom wszystkie niezbędne udogodnienia, takie jak m.in. sklepy, obiekty usługowe, miejsca postojowe dla pojazdów (w tym również rowerów), przestrzenie do rekreacji, place zabaw, tereny zielone, placówki edukacyjno-opiekuńcze itp. Doskonałym przykładem jest Osiedle Sami Swoi w Dobrzykowicach nieopodal Wrocławia.

Mieszkania w nowym budownictwie to doskonała inwestycja również dla osób, które planują wynajmować lokal. Nowoczesne wnętrza oraz rozbudowana infrastruktura osiedlowa z całą pewnością wpływają na zwiększenie ceny najmu mieszkania, a także większe zainteresowanie potencjalnych najemców. Należy również pamiętać, że inwestorzy kupujący nieruchomość z rynku pierwotnego nie są zobligowani do opłacania podatku od czynności cywilnoprawnych, co jest konieczne w przypadku lokali z rynku wtórnego. Dodatkowo nowe mieszkania objęte są okresem gwarancyjnym, co stanowi dla inwestora dodatkowe zabezpieczenie przed nieoczekiwanymi wydatkami w nieodległej przyszłości. Najważniejsza korzyść wynika jednak z faktu, że w ręce kupującego trafia nowy lokal, który nie będzie wymagał remontu przez wiele najbliższych lat, a nowoczesne rozwiązania budowlane sprawiają, że również opłaty eksploatacyjne są zwykle znacznie niższe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *