developer

Kilka wskazówek, jak wybrać dobrego dewelopera

Wybór mieszkania zawsze wymaga poważnych decyzji i wiąże się z zobowiązaniami podejmowanymi na wiele lat. Jeżeli decydujemy się na inwestycję w mieszkanie od firmy deweloperskiej, warto sprawdzić, czym powinna się ona charakteryzować i jak zweryfikować jej rzetelność. 

Zapoznanie się z realizacjami dewelopera

Na początku warto zapoznać się z realizacjami, które powstały pod opieką dewelopera. Dobry stan budynku utrzymujący się przez długi czas pozwoli ocenić solidność dewelopera, która nie ogranicza się tylko do zakończenia inwestycji, ale też do konserwacji po zakończeniu budowy. Klienci często pytają również o takie kwestie jak liczba usterek oraz napraw, co stanowi o coraz większej ich świadomości oraz konieczności podwyższania standardów usług deweloperskich. Często zależy im też na opiekę dewelopera po oddaniu mieszkania do użytku.

Kontrola dokumentacji firmy deweloperskiej

Należy również przestudiować całą dostępną dokumentację firmy. W odpisie Krajowego Rejestru Sądowego można znaleźć wiele informacji na temat kapitału spółki, zaległości czy postępowań upadłościowych. Takie informacje stanowią o tym, że należy zachować ostrożność w kontaktach z daną firmą deweloperską. Wiedza zawarta w tej dokumentacji pozwala ocenić bezpieczeństwo inwestycji oraz pozwala określić, czy w ogóle warto podejmować współpracę z taką firmą.

Współpraca i komunikacja z miastem i mieszkańcami

Sprawdzona firma deweloperska powinna być zainteresowana współpracą z lokalnymi władzami. Ważne, by zapewniała komfort przyszłym mieszkańcom. Poza wybraniem terenu pod inwestycję musi również zainteresować się komunikacją z innymi częściami miasta oraz dostępną infrastrukturą, zaprojektowaniem placów zabaw, terenów zielonych oraz dostępnością miejsc parkingowych. Dobry i odpowiedzialny deweloper musi więc być kimś więcej niż tylko przedsiębiorcą, bo powinien dbać również o ogólny dobrostan swoich mieszkańców i wsłuchiwać się w ich potrzeby. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *