Rola lokalizacji przy wyborze mieszkania

Udało się; otrzymaliśmy pożyczkę na wymarzone mieszkanie, teraz przyszedł czas na żmudne poszukiwania. Oprócz powierzchni lokalu, rozmieszczenia pokoi, ustawności, ilości okien, wielkości balkonu czy położenia na piętrze powinniśmy brać pod uwagę jego lokalizację. Nawet najpiękniejszy bowiem lokal położony w niekorzystnym lokalizacji może stać się prawdziwym koszmarem, zamiast ziszczonym marzeniem.

Lokalizacja zależy w dużej mierze od naszej sytuacji życiowej; jeśli mamy dzieci, ważne będzie sąsiedztwo parków oraz placów zabaw. Pracując w wielkomiejskiej dżungli będziemy szukać lokalu, znajdującego się w centrum miasta lub dzielnicach do niego przylegających. W każdym przypadku sprawdźmy odległość od sklepów, przystanków komunikacji miejskiej oraz infrastruktury. Jaka jest rola lokalizacji?

Bliżej do domu

Mieszkanie na dobrze skomunikowanym osiedlu, na którym dostęp do przystanków komunikacji miejskiej jest prosty, a dostanie się do centrum miasta sprawne i szybkie, to krótszy czas dojazdu do pracy. Nie spędzając długich godzin w autobusach i tramwajach, może poświęcić czas na nasze hobby.

Niemniej ważna jest bliskość punktów usługowych, ośrodków zdrowia i punktów gastronomicznych. Pozwali nam to lepiej i sprawniej zorganizować codzienność.

Bliżej do dzieci

W Polsce dość często decydujemy się na zakup mieszkania dopiero w sytuacji, gdy zakładamy rodzinę. Wówczas nic nie będzie tak ważne, jak bliskość przedszkoli, szkół oraz centrów zabaw. Dzięki temu będziemy mogli więcej spędzić więcej czasu z dzieckiem w domu, który musielibyśmy przeznaczyć na zawożenie go i dowożenie do szkoły.

Wówczas ważna staje się także bliskość parków, skwerów oraz terenów rekreacyjnych.

Większy zysk

Niejednokrotnie traktujemy kupno mieszkania jako inwestycję na przyszłość. W takim przypadku jej położenie będzie miało ogromne znaczenie, bowiem atrakcyjnie położna nieruchomość to także większy zysk w przyszłości. Jeśli lokal zlokalizowany jest w atrakcyjnej części miasta, w pobliżu infrastruktury lub punktów komunikacyjnych, jego cena znacznie wzrasta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *