Pomoc kredytowa

Jak zdobyć środki na zakup mieszkania? Pomoc kredytowa

Mieszkanie kupione za gotówkę to wciąż dla wielu z nas marzenie ściętej głowy. Aby zrealizować pragnienie o własnym M4 musimy sięgnąć po pomoc, najczęściej rodziny, banków lub innych instytucji finansowych.

Chociaż decyzja o zaciągnięciu kredytu hipotecznego jest decyzją, którą podjąć nie łatwo, gdyż wiąże się z zaciągnięciem poważnego zobowiązania kredytowego na długi okres czasu, warto ją rozważyć. Bardziej opłacalne jest bowiem zakupienie mieszkania nawet na kredyt, aniżeli jego długoletni wynajem.

Jak zatem zdobyć niezbędne środki?

Kredyt hipoteczny

Kredyt hipoteczny to  długoterminowa pomoc kredytowa, którego zabezpieczeniem jest hipoteka. Ustanowiona jest ona na rzecz banku na prawie użytkowania wieczystego lub prawie własności nieruchomości. Udzielany jest on na sfinansowanie zakupu nieruchomości. Jego podstawowym zabezpieczeniem będzie hipoteka, a kredytobiorca ręczy za kredyt także swoimi dochodami. Całkowity koszt kredytu hipotecznego zależy od bardzo wielu czynników, w zależności od banku, który go udziela oraz jego wysokości. Przede wszystkim musimy liczyć się  z odsetkami, naliczanymi od kapitału pozostałego do spłaty, a także prowizją bankową, kosztami ustanowienia hipoteki, kosztami notarialnymi oraz kosztami założenia księgi wieczystej dla nieruchomości jej nie posiadających. W większości przypadków wymagane będzie obowiązkowe ubezpieczenie od zdarzeń losowych, a także ubezpieczenie na życie z cesją na rzecz banku. Wszystkie te składniki wchodzić będą w całkowity koszt kredytu. Nie można zapominać także o karach umownych za wcześniejszą spłatę kredytu.

Elastyczny kredyt hipoteczny

Wiele instytucji finansowych, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów oferuje elastyczny kredyt hipoteczny.

Dzięki niemu pożyczkobiorca zyska możliwość swobodnego regulowania wysokością rat w celu maksymalnego  dostosowania ich do własnych możliwości. Zazwyczaj jest to od 50 do 200% wysokości miesięcznej raty zadłużenia.

Dzięki niemu zyskujemy kontrolę nad spłacanym zadłużeniem. W czasie przypływu dodatkowej gotówki, można zwiększyć ratę, zmniejszając tym samym całkowitą sumę zadłużenia. W momencie finansowych kłopotów, możemy ją obniżyć lub skorzystać z wakacji kredytowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *