korzyści z zakupu mieszkania

Główne korzyści zakupu mieszkania z rynku pierwotnego

Osoby planujące zakup mieszkania mogą skorzystać z różnych ofert, jednak większość kupujących składnia się ku nieruchomościom z rynku pierwotnego. Doceniany jest przede wszystkim fakt, że ten rodzaj mieszkania nadaje się do całkowitego przystosowania do indywidualnych potrzeb. Inwestor może nawet zgłosić swoje uwagi na etapie realizacji obiektu. Jest to jeden z powodów, dla których również mieszkania na sprzedaż pod Wrocławiem cieszą się takim zainteresowaniem.
Na podstawie naszych doświadczeń i spostrzeżeń w tym artykule chcemy podzielić się z Wami sugestiami na temat tego, kiedy i dlaczego warto zdecydować się na zakup nowego mieszkania od dewelopera.

Nowe mieszkanie z rynku pierwotnego – nowy start dla Ciebie i Twojej rodziny

Zakup mieszkania z rynku pierwotnego ma kilka istotnych zalet. Jedną z nich jest wspomniana wyżej możliwość przystosowania lokalu do własnych potrzeb. Co więcej, korzyści można zauważyć również w zakresie finansów, ponieważ w przypadku zakupu nieruchomości od dewelopera odpada konieczność opłaty podatku od czynności cywilno-prawnych (2% ceny transakcyjnej nieruchomości). Ponosimy jedynie koszt taksy notarialnej. Warto też pamiętać, że mieszkanie w stanie deweloperskim objęte jest okresem gwarancji i rękojmi.

Zakup mieszkania z rynku pierwotnego. O czym musisz pamiętać?

Oczywiście w przypadku zakupu mieszkania z rynku pierwotnego również należy uwzględnić kilka istotnych kwestii. Jedną z nich jest wiarygodność dewelopera. Dobrze jest wcześniej pozyskać kilka najważniejszych informacji na temat firmy deweloperskiej. Większość z nich zawarta jest w Krajowym Rejestrze Sądowym, gdzie znajdziemy takie dane jak m.in. wielkość kapitału zakładowego czy osoby reprezentujące dane przedsiębiorstwo. Trzeba też dowiedzieć się, czy deweloper nie znajduje się w stanie upadłości bądź likwidacji.
Warto również sprawdzić, czy działka, na której powstanie inwestycja, jest własnością dewelopera oraz czy wydane są wszystkie dokumenty np. pozwolenie na budowę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *